играта Го
* * *

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Търсим желаещи да играят ГО!

Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2666

• xaoc
  • xaoc's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
На Централния площад на Пловдив имаме помещение за игра. Работи от обед до вечер (и събота, и неделя), но нямаме желаещи да играят ГО. Който желае да се впие, да ми пише на имейла.
Имаме богата база с 30 специализирани електронни часовника за игра на ГО и можем да организираме състезания за желаещите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2667

• thewhisperal
  • thewhisperal's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Fresh Boarder
Къде точно се намира помещението? С колко комплекта разполагате?

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2668

• xaoc
  • xaoc's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
ТОЧНО място - ул. Иван Вазов, 2.
Комплекти за игра - 1 при членове на секцията по ГО - НУЛА.
Когато членовете на секцията по ГО станат поне 4, ще има нужда да закупим и втори комплект.
Дотогава за какво да харчим излишни пари?

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2669

• Mushmurok
  • Mushmurok's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
"Който желае да се впие, да ми пише на имейла."

Това място за игра някакво заведение ли е? Аз и още един мой познат играем от няколко месеца заедно, но в парка. Имаме си комплекти. Аз имам един голям и два малки. Дайте някакви подробности... e-mail не открих.

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2670

• Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го
  • Thank you received: 2
Я пратете някоя снимка с Го от Пловдив!
Такова нещо все още няма... Янко?
Primum edere, deinde filosophari.

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2671

• xaoc
  • xaoc's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
"Нещото, което все още го няма", функционира пълноценно, в изпълнение на всички законови изисквания, от първи декември 2010 г.
За съжаление, поради липсата на ГО-играчи, там играем само шахмат.
Имаме изградени секции и проведени турнири по шахмат, по бридж, по спортен белот, по "Не се сърди, човече!.", по бекгемън.
НАШЕТО СДРУЖЕНИЕ Е ЕДИНСТВЕНОТО ЮЛ, КОЕТО ИМА ПРАВО ДА ОРГАНИЗИРА И ПРОВЕЖДА ОФИЦИАЛНИ ИЗЯВИ ПО ГО НА ТЕРИТОРИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ!
Веднага, щом се появят желаещи за ГО, ще изградим и секция по ГО!
Ето ви десетки снимки от последния ни шахтурнир, за да се ориентирате за ситуацията:
picasaweb.google.com/1111573967237350071.../5635754761575835762

Не е заведение, а си е клубче. Има си и домакин, предлагащ свръхевтини напитки.
Има денонощна охрана с видеонаблюдение. Днес съм в Пловдив и за желаещите може да се видим и да ги заведа. Телефонният ми номер е 0899-203468.
Имейлът ми е публикуван тук, във форума, и вече се свързаха с мен чрез него.
Други въпроси?

Ако ще правим нещо, казвайте!
Ако някой желае още нещо, да предложи!
Това е първият перманентно функциониращ клуб по ГО в България и е отворен всеки ден от обед (даже и през уикенда).

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2672

• Mushmurok
  • Mushmurok's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Fresh Boarder
Аз от доста време имам една идея-мечта - да организираме в Пловдив клуб по Го, в който да се играят и други игри ( сянци, маджонг, шоги, гомоку, пентаго, куарто и др. )

Ето го моето виждане за подобен клуб - да се провежда не в заведение или кръчма, а към някое училище, читалище или Пловдивския или Технически университет, за да могат да идват и деца и възрастни. Когато се намери мястото, да се направи една рекламна кампания из Пловдив ... с листовки, демонстративни игри, семинар с хора от София, да се отрази в местните медии ... като цяло да се вдигне малко шум, защото хората просто не знаят за тази игра, а според мен, ще се стори интересна на доста хора и ще поискат да играят, но трябва да им осигурим условия.

P.S. Не бях видял предходното мнение на колегата и сега допълвал това. Като гледам снимките, това си е помещение, което е само за събирания и изглежда много добре. Маси, часовници ... остава значи да привлечем хора към Го в Пловдив.
По принцип аз си го представям безплатен, за да могат всички да играят без да мислят за финанси ... вие събирате ли някаква такса там ?

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2673

• xaoc
  • xaoc's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
Mushmurok написа:
Аз от доста време имам една идея-мечта - да организираме в Пловдив клуб по Го, в който да се играят и други игри ( сянци, маджонг, шоги, гомоку, пентаго, куарто и др. )

Ето го моето виждане за подобен клуб - да се провежда не в заведение или кръчма, а към някое училище, читалище или Пловдивския или Технически университет, за да могат да идват и деца и възрастни. Когато се намери мястото, да се направи една рекламна кампания из Пловдив ... с листовки, демонстративни игри, семинар с хора от София, да се отрази в местните медии ... като цяло да се вдигне малко шум, защото хората просто не знаят за тази игра, а според мен, ще се стори интересна на доста хора и ще поискат да играят, но трябва да им осигурим условия.
Супер!
Остава само да реализираш идеята си.
Иначе аз такъв клуб можах да направя - няма добри условия, но има най-добрите условия в България. За повече не ми стигнаха силите. Който може повече - да направи повече ...
П. П. Без такса не може! Комунизмът умря преди доста години. Събираме възможно най-минималната - 15 лева годишна на човек за картотекиране към Министерството на спорта и по 20 стотинки на час на човек в клубчето, за да има някой лев за домакина.
При провеждане на състезания събираме и пари за обработка на турнира и награди - работим с лицензиран софтуер, съдии и инвентар.

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2674

• Mushmurok
  • Mushmurok's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Fresh Boarder
Разминаха ни се съобщенията. Публикувам пак моето допълнение, за да се види отделно.

P.S. Не бях видял предходното мнение на колегата и сега допълвал това. Като гледам снимките, това си е помещение, което е само за събирания и изглежда много добре. Маси, часовници ... остава значи да привлечем хора към Го в Пловдив.
По принцип аз си го представям безплатен, за да могат всички да играят без да мислят за финанси ... вие събирате ли някаква такса там ?

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2675

• xaoc
  • xaoc's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
Без такса не може! Комунизмът умря преди доста години. Събираме възможно най-минималната - 15 лева годишна на човек за картотекиране към Министерството на спорта и по 20 стотинки на час на човек в клубчето, за да има някой лев за домакина.
При провеждане на състезания събираме и пари за обработка на турнира и награди - работим с лицензиран софтуер, съдии и инвентар.
Що се касае до привличането на хора - затова и отворих настоящата тема.
В това е проблемът!

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2676

• Mushmurok
  • Mushmurok's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Fresh Boarder
1-2лв на месец примерно може и да сложи ( говоря си за моята визия ), но според мен да се таксуват хората на час е "капиталистическа" експлоатация :laugh: Шегувам се, разбира се. Щом има разходи за хазяйн, трябва да се мисли за пари.

Не знам как стоят с клубовете в София и ще се радвам някой столичанин да разкаже?

Аз като казах преди малко за клуб към университет или училище например, вярвам, че може да ни се даде една стая вендъж-дваж седмично незаета, за което да не ни искат пари и клубът да се води университетски примерно.

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2677

• xaoc
  • xaoc's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
1-2 лева на месец???
Да допуснем, че се съберат ТРИДЕСЕТ човека, които платят (въпреки че едва ли има толкова активни играчи на ГО в България). Сумата е 60 лева, което е по ДВА лева на ден за домакина. Кой ще се съгласи да е домакин тогава? Ти ще искаш ли?
"Може" да се даде безплатна стая???? От кого?
Самият факт, че досега ГО-играчите се гърчат и скитат бездомни, е доказателство, че НИКОЙ няма да даде безплатна стая.
Хайде, предлагам да спрем с безплодните лафове и идеи, а да действаме. У нас всеки си хвърля идеи и се кефи от това, но досега изглежда, че само нашият клуб е единственият реално действащ в България. НИКОЙ друг не си е направил труда да материализира идеите си.

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2680

• Mushmurok
  • Mushmurok's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Fresh Boarder
Хайде, предлагам да спрем с безплодните лафове и идеи, а да действаме.

За да покажеш, че не пускаш безплодни лафове, сподели моля те, какво ти казаха в ПУ или в ТУ или в училищата, където си питал досега за стая, щом толкова уверено говориш за това и казваш, че всеки иска пари ... кажи колко ти искаха на тези места, за да не си правя труда да обикалям аз и да разпитвам.

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2681

• xaoc
  • xaoc's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
И в ПУ съм бил, и в ТУ съм бил и на много други места.
Отговорите бяха различни:
1. Какво е това ГО и какъв процент от приходите ще делим?
2. Какъв наем ще плащате?
3. Ще видим, ще обсъдим, ще решим ... някога.
4. Това не зависи от нас.
5. Предпочитаме турнир по шахмат или по белот, а за другото ще видим после.
6. Обадете се по-късно.

Тогава извиках Неволята на помощ и САМ се справих с клубчето, което е сега.
Въобще, характерна особеност за българина е, че НИЩО не прави, иска ДРУГ да му свърши работата, а после е НЕДОВОЛЕН от направеното и търси слабости, като постоянно КРИТИКУВА.
Други въпроси?

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2682

• Mushmurok
  • Mushmurok's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Fresh Boarder
Ако беше разпитал във всеки университет, всяко училище и всяко читалище в Пловдив, нямаше да имам други въпроси, но за тези, които имам сега, отговор от теб не мога да получа.

Друга черта е, че "МОЯТА РАБОТА" е най-хубава и няма друг вариант за реализирането и.

Ако имаше кой да накарам да обикаля насам-натам и да се моли на хората за стая, щях да го накарам да иде вместо мен, но няма. ;)

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2683

• xaoc
  • xaoc's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
Mushmurok написа:
Ако беше разпитал във всеки университет, всяко училище и всяко читалище в Пловдив, нямаше да имам други въпроси, но за тези, които имам сега, отговор от теб не мога да получа.
Да, не направих ВСИЧКО възможно, но направих МНОГО!

А ТИ КАКВО НАПРАВИ?

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2685

• Mushmurok
  • Mushmurok's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Fresh Boarder
Точно защото все още не съм направил това, което планирам, нямам намерение да водя глупави дискусии тук. Ти като си карал първи, не означава, че моят ход ще е безплоден като твоя.

P.S. Ама не можа да кажеш нещо от рода - потърси колега, най-вероятно няма да откриеш това, което търсиш, но важното е, да се популяризира Го ... Направил си си нещо там и мислиш, че ВСИЧКО знаеш и можеш ... типично за нас ... още клубове нямаме, ( а дано имаме поне 2 в Пловдив ) а вече някой е опитва да наругае другия. Тъпа работа.

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2686

• xaoc
  • xaoc's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
Всичките ми писания са продиктувани от темата, в която пиша.
Ти не пишеш в тази тема по темата, а за други неща.
Ако желаеш, си отвори своя тема на тема "Какво бих бил направил някога?" и си пиши там колкото искаш.
Когато се опиташ да направиш дори и само ДЕСЕТ процента от това, което съм направил за играта ГО, ще се сблъскаш с неописуеми обструкции и ще разбереш реакцията ми.

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2688

• Mushmurok
  • Mushmurok's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Fresh Boarder
Аз съм ПЪРВИЯТ в България, който изучаваше "го".

Сигурно познаваш всички българи лично и знаеш кой от кога с какво се занимава или всеки българин ти е давал отчет за това дали се занимава с Го или не през изминалите години.

Поне стана ясно, че нищо общо нямаме и няма да имаме с теб, защото в моят клуб ще се играят и други игри, както стана дума и хората ще идват не за да са част от федерация и да стават турнирни шампиони, а просто да си прекарват интересно времето. Ако решат да стават регистрирани играчи, нека станат и се запишат в друг клуб, мен това не ме интересува. Важното е да се играят и популяризират интересни и различни от шаха игри.

Пак се биеш в гърдите, че досега нищо не съм направил : ))) От много скоро имам идеята да се занимавам с организирането на клуб и сега чакам да започне учебната година и да свършат ваканциите и отпуските. Ще си говорим след месец-два как вървят нещата. Не бързай да злорадстваш още. ;)

Отг: Търсим желаещи да играят ГО! преди 5 години 8 месеца #2697

• Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го
  • Thank you received: 2
Колеги, не се карайте! :)

Иване, във вашия клуб "Спартак" (нали така?) виждам доста хора. За тези шахматисти що не направите презентация. Имате компютри, пуснете един проектор. Разкажете им какво е Го, покажете им и ги поканете да изиграят първите си игри. Тази демонстрация я запишете на видео. Също така напиши няколко абзаца за клуба, с удоволствие ще публикувам в сайта. Представете се на хората с дружелюбен текст, звучащ като вежлива покана и без крайности.

Янко, можеш да изложиш също вижданията си, независимо колко звучат утопично за опонента ти тук. Примерно, можеш да напишеш: "Моето виждане за Го в Пловдив". Там ще разкажеш за себе си и за идеите си. Също с радост ще публикувам такава статия.
Primum edere, deinde filosophari.
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.305 seconds

* * *