играта Го
* * *
 
Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Андрю Грант (1959-2009)

Андрю Грант (1959-2009) преди 14 години 4 месеца #1843

  • Lazarov
  • Lazarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Glass-bead Master
  • President of Weiqiland
  • Мнения: 610
  • Карма: 17
Почина Андрю Грант (Andrew Grant) на 50-годишна възраст, след продължително боледуване.
Андрю Грант е автор на обстойното изследване „История на Го в Япония” (‘400 Years of Go in Japan), което е най-доброто написано по темата. „История на Го в Япония” е достъпна в нета.
Андрю Грант беше истински учен в Го и остави след себе си материали и статии, които станаха класика и ще се четат от поколенията.

Сигурен съм, че Андрю Грант отиде във вечните го-полета, както и завинаги ще остане в нашите сърца.
Orbis terrarum est speculum Ludi. Земният свят е огледало на Играта.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Re:Андрю Грант (1959-2009) преди 14 години 4 месеца #1847

  • Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го
  • Мнения: 671
  • Thank you received: 2
  • Карма: 23
Андрю Грант във въведението на своята "История на Го в Япония" написа: "Аз винаги съм се интересувал от Го и от история, така съвсем естествено ми дойде идеята да напиша тази работа".

От неговите редове научаваме също, че е имал желанието да напише книга за историята на китайското Го, но информацията по този въпрос не била достатъчна. Може би и сега е недостатъчна, но преди 10 години действително малко се знаеше.

Грант се спрял върху историята на японското Го като по този въпрос също обяснява, че информацията била в наличност и достъпност, но разпиляна из множество статии и публикации по вестници и списания. Така той събрал всичко това в една книга.

Неговият труд е ценен принос за вейцилогията.
Primum edere, deinde filosophari.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг:Андрю Грант (1959-2009) преди 14 години 2 седмици #2198

  • Stefany
  • Stefany's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Fresh Boarder
  • Мнения: 19
  • Карма: 1
Човека е пич. Имам му книгата и сега я чета на English.Между другото знатете ли от коя държава е той?

Поздрави
Стефи
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Андрю Грант (1959-2009) преди 11 години 5 месеца #2901

  • Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го
  • Мнения: 671
  • Thank you received: 2
  • Карма: 23
Андрю Грант е англичанин.

Стефи, като имаш книгата, би ли ми казала на кои страници се намира текстът на първа глава - Средновековното Го - CHAPTER 1. Mediaeval Go?

Имаме предвид изданието: Grant, Andrew. 400 Years of Go in Japan. Slate & shell, 2003.

Предварително благодаря!
Primum edere, deinde filosophari.
Администраторите са забранили публикуването за гости.
  • Страница:
  • 1
Time to create page: 0.400 seconds
 
* * *