играта Го
* * *

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Tensai Go

Tensai Go преди 11 години 4 месеца #1410

• Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го
  • Thank you received: 2

Днес се заиграх с програмата Tensai Go. Отдавна не съм се заигравал с компютъра, но програмата ми привлече особено вниманието. Има приятен интерфейс, ненатрапчив музикален фон. Играе грамотно и има няколко нива на сложност. Първо играх на 1 ниво. Видя ми се слабо. После на 6-то. Преминах на 8-мо. Бих я, но ще си оставя удоволствието от изненадата да падна евентуално на 9-то и 10-ниво на сложност, при които сигурно ще играе и по-бавно.

За програмата от официалния сайт на Tensai Go научаваме:

Tournament record:
9th KGS Computer Go Tournament 2005 - winner
Computer Olympiad 2002 Maastricht, Holland - winner
21st Century Cup 2001 York, USA - winner
CGF 1999 Tsukuba, Japan - winner
Ing 1999 Shanghai, China - winner
Top 3 placing in every tournament entered since 1996

Препоръчвам Tensai Go за начинаещи и напреднали! По възможност се снабдете с тази програма (дори и в trial версия). ;)
Primum edere, deinde filosophari.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Tensai Go преди 11 години 3 месеца #1582

• Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го
Днешната ми партия на 9-то ниво бе интересна, но при записа не съобразих до кой ход бях върнал и файлът се записа до 117 ход. Без връщане завършихме с резултат 89 : 43,5 за мен. Играя с черните при коми 6.5. Партията завърши на 237 ход.

Точката на пречупване на програмата бе на 97 ход, от който нататък всичко става ясно. От записа на партията продължих от 117 ход и представям друг печеливш за мен завършек на играта с резултат 114 : 36,5. 219 хода.

Tensai Go преди 11 години 3 месеца #1583

• vankata96
  • vankata96's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
Господине опитайте на 10 ниво и представете партията. :)

Tensai Go преди 11 години 3 месеца #1586

• Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го
Голям батъл стана с тази програма! Много мисли на 10 ниво. Цели два часа протече партията.

Резултатът е 81.0 на 68.5 в моя полза. Разликата не е голяма, но все пак това е победа, която мога да споделя с вас.

Партията може да прегледате ТУК.

Относно питането на Любомир ще кажа отново, че това не е сайт, в който се обяснява как се кракват програми. Същевременно не е по темата обяснението как се инсталира и т.н. една програма, включително и тази, която съм предложил да се упражняваме.

Също така решенията на Администратора не подлежат на оспорване! Нито се толерира да се вандализират негови постове от назначените от него модератори.

Сега вие изиграйте една партия и покажете нивото си.

Tensai Go преди 11 години 2 месеца #1657

• Plamen
  • Plamen's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Senior Boarder
Видях как тука се разви ситуацията и мисля, че @lubomir96 постъпи изключително некоректно с Админа. Постовете тук бяха нагласени добре след неговата намеса, а @lubomir96 след това реши, че си ги изтри всичките. Също така, @lubomir96 "препоръчваше" тази програма, но не пишеше с какво му е харесала, а обясняваше само как се инсталира. А пък @vankata96 зависна след провокацията си "Господине опитайте на 10 ниво и представете партията" и така и не се опита да отговори на предизвикателство след като му беше представена партия. Разбирам, че програмата е силничка, но в интерес на доброто общуване е @vankata96 също да представи партия, дори и на по-ниско ниво.

Tensai Go преди 11 години 2 месеца #1662

• vankata96
  • vankata96's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Expert Boarder
Plamen написа:
Видях как тука се разви ситуацията и мисля, че @lubomir96 постъпи изключително некоректно с Админа. Постовете тук бяха нагласени добре след неговата намеса, а @lubomir96 след това реши, че си ги изтри всичките. Също така, @lubomir96 "препоръчваше" тази програма, но не пишеше с какво му е харесала, а обясняваше само как се инсталира. А пък @vankata96 зависна след провокацията си "Господине опитайте на 10 ниво и представете партията" и така и не се опита да отговори на предизвикателство след като му беше представена партия. Разбирам, че програмата е силничка, но в интерес на доброто общуване е @vankata96 също да представи партия, дори и на по-ниско ниво.

Kakvo?? :huh:

Tensai Go преди 11 години 2 месеца #1663

• lubomir96
  • lubomir96's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Junior Boarder
Един съвет ще ти дам - Първо се научи да оформяш изречения тогава поствай коментари ОК ?
И така като гледам само правиш "четки" и "мили очички" на Админа, с този въпрос свършихме вече така, че не отваряй същата тема отново...и това, че съм изтрил постовете не е твоя работа не си ги писал ти. Нито пък имаш някакво право да критикуваш както мен така и @vankata96 мисля, че до тук свършихме "разправията"!

Tensai Go преди 11 години 2 месеца #1666

• Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го
Предвид написаното, изтритото и донаписаното в тази тема сметнах, че вече е крайно време да се въведат Правила на форума и да са на общо обозрение (вижте лентата по-горе). В момента те са в процес на разработка, но са си в сила и не подлежат на оспорване. Конструктивни мнения се приемат. Нека участниците във форума се запознаят с тях. Само ще вметна, че Пламен няма защо да бъде уведомяван, че с Любомир и Ванката сме си оправили недоразуменията. Всеки би могъл тук да пусне мнение съобразно това, което е прочел и видял. В момента виждам, че темата е в безобразно състояние и въобще не се пише по нея, а за нещо друго... :angry: Карнавален офтоп!

Tensai Go преди 11 години 2 месеца #1669

• lubomir96
  • lubomir96's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Junior Boarder
Bayraktarov написа:
Предвид написаното, изтритото и донаписаното в тази тема сметнах, че вече е крайно време да се въведат Правила на форума и да са на общо обозрение (вижте лентата по-горе). В момента те са в процес на разработка, но са си в сила и не подлежат на оспорване. Конструктивни мнения се приемат. Нека участниците във форума се запознаят с тях. Само ще вметна, че Пламен няма защо да бъде уведомяван, че с Любомир и Ванката сме си оправили недоразуменията. Всеки би могъл тук да пусне мнение съобразно това, което е прочел и видял. В момента виждам, че темата е в безобразно състояние и въобще не се пише по нея, а за нещо друго... :angry: Карнавален офтоп!
Ами Пламен ако имаше малко повече мозък в главата щеше да се сети ама кой да мисли ? ;)

Tensai Go преди 11 години 2 месеца #1670

• vankata96
  • vankata96's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Expert Boarder
:huh:

Tensai Go преди 11 години 2 месеца #1671

• Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го
lubomir96 написа:
Bayraktarov написа:
Ами Пламен ако имаше малко повече мозък в главата щеше да се сети ама кой да мисли ? ;)

Така, кой не е чел правилата? Любомир е в нарушение по точка 7!

Заглавията на темите, както и съдържанието на съобщенията, не трябва да бъдат с обиден, заядлив или нападателен характер...

Видимо специално за модераторите трябва да има и допълнение.

Tensai Go преди 9 години 1 месец #2792

• Bayraktarov
  • Bayraktarov's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Administrator
  • Магистър Го

Ето ви още една партия с Тенсай Го от 24.07.2009 г.

Как се качва партия можете да прочетете ТУК.

Хайде да се занимаваме с Го, момчета! :)
  • Страница:
  • 1
Time to create page: 0.346 seconds

* * *